Szukasz ergonomicznych butów? Oto porady, które Ci pomogą

Buty mogą być bardzo atrakcyjne ze względu na design, ale faktem jest, iż nie każde obuwie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą fascynować swoim designem, ale po paru godzinach w nich przebytych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na rewelacyjny wygląd i poczucie pewności siebie jest skupienie się na komforcie. Jest parę rzeczy, które możesz uczynić aby upewnić się, że nabywasz najbardziej komfortowe buty dla Twoich stóp.

Podpowiedź 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, gdyż zapewniają, że palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niedogodne. Można również wybrać okrągłe albo kwadratowe, o ile będziesz pewien, że będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed nabyciem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeśli są cięższe niż zwyczajne obuwie to mało prawdopodobne że będzie się w nich dobrze chodzić. Biorąc pod uwagę, iż możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, ażeby nadto nie obciążać nóg.

Podpowiedź 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one komfortowe. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Wskazówka 4 – Rozważ stosowną amortyzację pod stopami w butach. Musisz utwierdzić się, iż będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować błyskawicznie przez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi oznaczać będzie, że but nie posiada stosownej amortyzacji.

Napisane dla lunaobuwie.pl – obuwie Jana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.