Wybór odpowiednich butów

Szukając stosownych butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być perfekcyjne buty do biegania? Jakie będą właściwe do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odnaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe informacje mogą być dla Ciebie nadzwyczaj pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić w jaki sposób to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa ważne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbędnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, ażeby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór właściwych butów do gry w piłkę nożną jest niezmiernie skomplikowany. Jeśli sport ten będzie uprawiany na trawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą odpowiednie na błotniste albo brudne boisko. Jeżeli będzie się biegać po sztucznej murawie kołki winny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają skłonność do „trzymania” się butów. Niższe buty zwiększają mobilność.

Koszykówka

Jednym z głównych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeśli jest się zawodnikiem grającym na przedzie niezbędne będą buty z sporą amortyzacją i stabilnością, ażeby asekurować nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest ponoć najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.